Нормализиран сообраќајот на патниот правец Ново Село-Струмица


Од 15:30 часот е нормализиран сообраќајот на патниот правец Ново Село – Струмица, информира Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на овој патен правец беше во прекин од 14:40 часот поради случена сообраќајна несреќа. сст/бак/


Скопје, 13 мај 2022 (МИА)


Видете следно

Градски паркинг со санкции за 122 непрописно паркирани возила на зелени јавни површини

Во текот на изминатата недела (18.05 – 25.05.2022 година) со специјалните возила пајак се отстранети …