Нова провокација од западниот сосед: Албански ученици во училиште направија мапа на голема Албанија


Во видеото подолу се видите момче со мапа на која се исцртани границите на Албанија. На мапата се гледаат делови на Грција, на Северна Македонија, Косово, Црна Гора и јужна Србија.


Видете следно

Еве што порача Али Ахмети по лидерската средба

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски изјави …