Новата „бомба“ за „Рекет“: Што ќе објави утре италијанскиот новинар?!


Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер на социјалната мрежа Фејсбук најави дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали.

Гајсер најави дека утре во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото .

-Македонија: Утре 13 август, во 11 часот , на Радио Каподистрија! Внатре во фактите. Ќе се вклучам во живо од студиото, напиша Гајсер.

 


Видете следно

За една недела отстранети 236 непрописно паркирани возила од јавните површини во град Скопје

Во текот на изминатата недела (05.12 – 11.12.2019 година) со специјалните возила пајак се подигнати …