Нови цени на горивата од денес


Од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемија за 1,00 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 09.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 61,50 ден/лит. Цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемија за 1,50 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката од 09.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 60,00ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 51,00 ден/лит.


Видете следно

СДСМ: Капитални инвстиции во 2021 со 23 милијарди денари

СДСМ годинава продолжува со инвестициите во инфраструктурата, во капиталните проекти, кои се гарант за рестарт …