Нови цени на горивата од полноќ


Регулаторната комисија за енергетика во текот на денот ќе донесе нова одлука за цената на горивата.

– Предусловите се исполнети, ќе има нова одлука за цената на горивата, информираат од Регулаторната комисија за енергетика.


Вчера, поевтини мазутот, а цените на другите горива останаа исти. бак/вј/

Скопје, 7 јули 2022 (МИА)Видете следно

Од денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучи за новите цени на горивата. Според последната одлука …