Облачно со дожд, на планините снег


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 5, а максималната од 5 до 10 степени.

Во Скопје, претежно облачно со повремен дожд и со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 7 степени.


Следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во понеделник, кога ќе дува умерен, а во вторник и среда засилен ветер од северен правец. Утре и во недела по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.


Видете следно

Во Велес по пауза од една година повторно ќе биде положен светиот крст од Мало мовче во Вардар

Празникот Богојавление – Водици Повардарската епархијата со седиште во Велес утрово во 8:30 часот по …