Од денес повеќе снег: Еве какво време не очекува


Денес ќе биде облачно со врнежи од снег повеќе во западните и северните делови. Снежната покривка во овие делови дополнително ќе се зголеми за 10 до 20 см. Пообилни врнежите ќе бидат во попладневните часови, особено во западните делови.

Насекаде ќе се формира нова снежна покривка од 10 до 30 см, а поради ниските температури ќе има појава на голомразица.


Видете следно

ЧЕТИРИКРАТНО ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА МАНДАТНИ КАЗНИ ИЗРЕЧЕНИ ОД КОМУНАЛНИТЕ РЕДАРИ НА ГРАД СКОПЈЕ

Комуналните редари на Градот Скопје изминатиов период ги засилија контролите на терен што резултираше со …