Од утре повторно промена со времето: Еве што не очекува


Скопје, 11 август 2020 (МИА) – Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат за време на викендот.

Минималната температура во следните три дена ќе биде од 12 до 22 степена, а максималната од 27 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8, односно 7.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8.


Видете следно

Северна Македонија и Албанија со спогодба ќе го заштитат рибниот фонд во Охридското и Преспанското Езеро

Отстранување на пречките и подобра институционална соработка меѓу Република Северна Македонија и Република Албанија е …