Compact, clean: The Opel Grandland X with new 1.5-litre diesel engine combines strong performance with high climate friendliness and environmental compatibility.

ОПЕЛ МАКЕДОНИЈА ПОДГОТВИ АТРАКТИВНА АКЦИЈА ЗА СУВ ШАМПИОНОТ – GRANDLAND X


Опел Македонија подготви специјална понуда за SUV шампионот – Grandland X и сега овој модел со бензински турбо мотор, 130 КС, MT6 и две години гаранција на клиентите им е достапен по цена од 20.990 евра.

Големиот, пространиот, удобниот, практичниот, модерен и богато опремен Grandland X ги задоволува сите потреби на вистински семеен автомобил. Покрај со удобност кој ја има во изобилство, и што ја обезбедува пространа кабина и багажникот со основен волумен од 515 литри, со едноставно спуштање на седиштето може да се зголеми до 1.652 литри, овој СУВ исто така се грижи за безбедноста на своите патници.


Постојат и иновативни предни LED светла со адаптивно осветлување, додека за контролата на добро држење и прилепување на патот се грижи IntelliGrip системот со посебни прилагодувања за возењето на кал, песок или снег да биде побезбедно и порелаксирано.

За полесно паркирање задолжена е автоматска помош и камери со 360 °.


Добра инфо-забава и дигитално поврзување се загарантирани благодарение на најнови инфозабавни системи со големи екрани на допир и целосно поврзување со паметни телефони

Grandland X со модерни, динамични линии и “кул” офроуд изглед е достапен по супер цена од 20.990 евра до крајот на јуни или до трошење на количините.Видете следно

Џонсон Мети останува партнер во професионалниот развој на студентите

Четириесетина студенти од технички факултети неодамна ја посетија фабриката Џонсон Мети во Македонија. Студентите се …