Откако Силјановска не дојде на ТВ дуелот синоќа, еве што и порачаа од СДСМ


„Гордана Силјановска денеска побегна од новинарите, побегна од граѓаните, од јавноста.

Што подалеку бега Сиљановска од граѓаните за кои самата рече дека не ги познава.

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска, не ги почитува граѓаните, не ги почитува медиумите и не ги почитува новинарите.

Од што сакаше да побегне Сиљановска?

Од тоа што е во друштво со осудени за изборни измами?

Од тоа што се потврди дека е неискрена и нечесна кон граѓаните?

Како тргнала Сиљановска ќе избега во Будимпешта.

Сиљановска треба да знае дека од вистината не може да побегне.

Со вакво однесување Сиљановска потврдува дека не е достојна за функцијата за којашто се кандидира.ќ, се вели во реакцијата на СДСМ“, стои во соопштението на СДСМ.


Видете следно

ГДУ: Премиере, почнете да барате оставки од оние кои не му служат на народот. Почнете од градоначалникот на Аеродром, Златко Марин

Ви пренесуваме интегрален дел од текстот од соопштението на ГДУ: „Наместо дрва, никнаа згради. И …