Ова се најомилените брендови во светот


Една од најголемите и препознатливи компании за забава – Walt Disney Co., е омилен бренд на многу луѓе низ светот. Тоа го покажа глобалното истражување на консултантската компанија APCO Worldwide меѓу повеќе од 70 илјади корисници во 15 земји во светот.

Подбредбата на компаниите е според т.н. Emotional Linking Index, кој оценува како компанниите комуницираат со корисниците што се однесува до разбирање, достапност, читливост, значење, почит и др.

Еве кои се најомилените компании во светот :


Видете следно

Од денес нови цени на горивата по бензиските пумпи

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 1,00 ден/лит, во …