Pay Pal дојде во Македонија!


Компанијата на E-bay, наскоро ќе вклучи десетина нови земји, меѓу кои ќе бидат Македонија, Белорусија, Црнагора, Зимбаве, Брегот на слоновата коска, соопштува sky.mk.

Сервисот ќе почне да функционира со помош на картичка издадена во било која банка, а граѓаните ќе можат да се регистрираат и да ги користат неверојатните услуги кои ги нуди оваа компанија.

Граѓаните ќе можат да купувааат многу поевтино, низ повеќе милиони продавници кои се на интернет низ целиот свет.


Видете следно

Биткоинот падна на десетдневниот минимум, повлече и други крипто валути

 – Биткоинот денеска падна на најниско ниво во последните 10 дена, поради распродажбата што се прошири …