Philips се повлече од бизнисот со ТВ, видео, аудио и компјутерска опрема


Philips престанува да произведува телевизори, аудио системи, преносни аудио и видео плеери, слушалки и компјутерски периферни уреди. Од компанијата соопштија дека ќе насочат своето внимание кон производство на домашни електрични апарати и апарати за одржување на лична хигиена и здравјето.

Холандскиот производител ги продаде фабриките за аудио-визуелна опрема на јапонската компанија Funai, а договорот беше со вредност од 150 милиони евра.


Видете следно

Канализацискиот систем не е депонија, граѓаните да се однесуваат одговорно со отпадот

Скопје, 7 август 2020 (МИА) – Граѓаните да се однесуваат одговорно и да не фрлаат отпад …