По смртта на Марадона се огласи Пеле: Еве што изјави некогаш најдобриот играч во светот


Пензионираната бразилска фудбалска ѕвезда Пеле, кој многумина го сметаа за најдобар играч, беше меѓу оние што ја изразија својата тага.

„Тажна вест денес. Изгубив драг пријател и светот изгуби легенда “, напиша 80-годишниот Пеле на Инстаграм, покрај сликата на Марадона како го крева трофејот на Светското првенство во 1986 година.

„Има уште многу да се каже, но сега за сега Бог нека даде сила на неговото семејство. Еден ден, се надевам, ќе играме фудбал заедно на небото “.


Видете следно

Бајден: Процесот на вакцинација досега е „мрачен неуспех”

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец …