Погледнете го целосното видео од инцидентот кај Мавровка


Од видеото кај ТЦ Мавровка се гледа дека групата најпрво фрла шишиња од надвозникот врз колоната луѓе кои се дел од протестот против францускиот предлог. Тоа предизвика револт и реакција кај демострантите.

При крајот на снимката се гледа како доаѓаат специјалци кои ги приведуваат лицата кои провоцираа. А според информациите од МВР уапсен е и пиштолџијата.Видете следно

Продолжува „сагата” на поднесување бизарни претставки до АХВ

Сосед ги храни уличните кучиња и мачки кои се собираат во голем број, а потоа …