Погледнете како изгледа националната потерница по Никола Груевски


МВР на официјалната веб страница во делот „Потраги“ ја објави националната потерницата по експремиерот Никола Груевски.

„Никола Груевски, од татко Тало и мајка Надежда, роден на 31.08.1970 во Скопје се бара за пронаоѓање и приведување заради извршување на казната затвор во траење од две години за сторено кривично дело- примање награда за противзаконито влијание од чл. 359 ст.2 од КЗ“ стои на сајтот на МВР.

 


Видете следно

Доставен обвинителен акт против 11 лица во предметот „Шпански скали“

По сеопфатна истражна постапка што Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција …