Погледнете како ќе изгледа таблата со промената на името на граничниот премин со Грција – „Богородица“


Како што беше најавено, промената на името прво ќе почне на граничните премини.

Таблата на која е испишано Северна Македонија веќе е на граничниот премин „Богородица“, но се уште не е поставена, а тоа најверојатно ќе биде направено утре, пишува 24инфо.


Видете следно

Царовска учествува на Првиот Совет за стареење во Анкара: Создаваме подобри услови за достоинствено активно живеење на постарите лица

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска присуствува на првиот Совет за стареење во …