Погледнете како стадионите во Аргентина го одбележаа заминувањето на Марадона – оставија само едно


Нема повеќе поделба меѓу навивачите, меѓу ривалите, меѓу стадионите – сите им оддаваат почит на најголемите.

Целиот свет е потресен од смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона, особено неговата Аргентина каде луѓето нема да можат да се опорават наскоро. Стадионите на најголемите тамошни клубови, Бокa јуниорс и Ривер Плата, ги исклучија сите светла во неговиот дел и оставија само едно – во кутијата каде што седеше.


Видете следно

Собранието разгледа повеќе закони, гласањето ќе биде дополнително закажано

Пратениците попладнево ја продолжија 29. седница, на која на дневен ред се повеќе закони од …