Поради дефект дел од село Трубарево без вода


Поради уличен дефект на водоводна мрежа со пречник од 80 милиметри на улицата „36″ број 66 во село Трубарево прекинато водоснабдување имаат дел од корисниците од селото.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација ” – Скопје, прекинот на водоснабдувањето е од 10:10 часот, а корисниците ќе бидат без вода до завршување на работите за санирање на дефектот. вј/дма/


Скопје, 4 мај 2021 (МИА) 


Видете следно

Во текот на една недела санкционирани 123 непрописно паркирани возила во Општина Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот …