Поранешната сопартијка Куновска му врати на Заев: Еве што му порача!


Познатата актерка Софија Куновска реплицираше на пораката од премиерот Зоран Заев од вчерашната трибина на СДСМ во Струмица.

„Ако власта се потрошЕ, Влаата стоо!“, напиша на Фејсбук поранешната пратеничка на СДСМ, како одговор на премиерот Заев, кој пред граѓаните рече: „Ако баклавата е изедена, типсијата стоо (тепсијата стои)! Сè е јасно, сè е јасно, само њега нема!“.


Видете следно

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Р.Латвија, Големото Војводство Луксембург и Р.Ирска

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори …