Пострашно од турски затвор: Горан Ангелов – Ќосето ја покажа затворската келија и условите во кои живее 6 месеци


Од вчера Горан Ангелов започна штрајк со глас и одбива да прима терапија поради тортурата што му се вршела во затворот Шутка. На неговиот Facebook профил се појавија со фотографии од условите во кој живее 6 месеци.

Погледнете :


Видете следно

Заев бил сниман од Александар Верушевски на ручек во Струмица во 2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, денеска одговорајќи на новинарско прашање кој го снимал на еден …