Претежно облачно, највисоката температура до 27 степени


Времето во земјава ќе биде претежно облачно. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 16, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени.


УВ-индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје, претежно облачно со слаб ветер од западен правец. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 25 степени.

Во четврток ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд, претежно во крајните западни и крајните источни делови. Температурата дополнително ќе се намали. Во петок и за време на викендот ќе преовладува стабилно и потопло време.

Скопје, 8 септември 2021 (МИА)


Видете следно

Во Скопје 173 сообраќајни прекршоци, 48 за брзо возење

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, на територијата на град Скопје …