Презентација на квартален извештај на Комисијата за заштита од дискриминација


Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) денеска во во Клубот на пратеници ќе го презентира кварталниот извештај на Комисијата за период јануари-мај 2021 година.

Кварталниот извештај претставува сублимат на претставките, приоритетите, активностите и предизвиците со кои се соочува Комисијата.


На презентацијата ќе се обрати претседателката на Комисија за заштита од дискриминација Весна Бендевска. дма/лв/

Скопје, 21 јули 2021 (МИА)


Видете следно

Горивата поскапуваат од 1,5 до 3,5 денари за литар

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 3,5 денари за литар, Екстра лесното масло за …