Промена на времето: Еве какво време не очекува наредните денови


До крајот на денов ќе имаме претежно сончево и натпросечно топло време со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 22 степени.

Во текот на следните денови времето ќе биде претежно стабилно и суво, но со појава на магла по котлините во утринските часови. Во попладневните часови се очекува сончево повремено со умерена локална облачност.

Од четврток се очекува пад на температурите..


Видете следно

Општините во Босна полека го укинуваат финансирањето на партии од буџетот: Парите се насочуваат кон децата болни од рак

Првиот потег беше потегнат од Зеница. Инаку уште пред две години, Градскиот совет и Градоначалник, …