Пукање пред Белата куќа – Доналд Трамп итно евакуиран!


Kонференцијата на американскиот претседател Доналд Трамп е прекината од страна на припадниците на Тајната служба.

– Дошло до пукање пред Белата куќа – рекол Трамп, заблагорадувајќи се на Тајната служба на брзата реакција.

Според првите информации, едно лице е одведено во болница.


Видете следно

Пад на цените на нафтата поради пандемијата и зголеменото производство во Либија

Цените на нафтата на меѓународните пазари паднаа под 36,64 евра (41 долар) за барел. Падот …