Пулексенија Јованоска петто место на Eвропското првенство во Шпанија: Погледнете го нејзиниот настап (Видео)


Пулексенија Јованоска го освои петото место на Европското карате првенство за сениори во кати. Јованоска за помалку од еден поен загуби од Французинката, а за изведбата доби 25,46 поени (17,78 + 7,68), додека Ферачи освои 26,08 (18,34 + 7,74).

Погледнете го нејзиниот настап за бронзениот медал:


Видете следно

Повеќе од 60 издавачи од Северна Македонија, Унгарија, Србија, Косово, Албанија, Данска се дел од 31-то издание на Меѓународниот саем на книгата

Повеќе од 60 издавачи од Северна Македонија, Унгарија, Србија, Косово, Албанија, Данска се дел од …