Регистрирани 340 прекршоци за неносење маски во изминатото деноноќие


Скопје, 5 август 2020 (МИА) – Регистрирани се 340 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Од Министерството за внатрешни работи и денеска апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.


Видете следно

Северна Македонија и Албанија со спогодба ќе го заштитат рибниот фонд во Охридското и Преспанското Езеро

Отстранување на пречките и подобра институционална соработка меѓу Република Северна Македонија и Република Албанија е …