Се огласи и Димитров: Еве што напиша на Твитер по пожарот на Нотр Дам


„Колку е тажно да ја гледате катедралата Нотр Дам во пламен! Цела наша солидарност кон францускиот народ и сите католици. Храброст за пожарникарите кои се борат за да го спасат ова светско наследство“, напиша Димитров на Твитер.


Видете следно

Колку изнесува просечната месечна исплатена нето-плата по вработен ?!

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, …