Се огласи и Заев за Honeyland: Еве што напиша на Facebook


„Заслужени номинации за Honeyland за Оскар во категориите Најдобар документарен филм и Најдобар интернационален филм. Ова е историски успех за современиот македонски филм, кој за прв пат е со две номинации“, напиша Заев на Facebook.

Toj вели дека ова е историски успех за современиот македонски филм, кој за прв пат е со две номинации.

„Честитки до режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов и до целата медена екипа, нека се множат успеси! 🐝🍯 #Honeyland #Oscars #Oscars2020“, напиша тој.


Видете следно

Се намалуваат малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 %

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која …