Се појави видео од пожарот во Тетово


Новинарот Фуркан Салиу предмалку објави видео од првите моменти од избувнувањето на пожарот во модуларната болница во Тетово во која 14 лица загинаа, а 12 беа повредени.

Видеото е снимено од безбедносните камери на тетовската болница, а на него се гледа со каква стравична брзина се шири пожарот и за само 3 минути целата болница е опколена со оган.Видете следно

Во Скопје 173 сообраќајни прекршоци, 48 за брзо возење

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, на територијата на град Скопје …