Се враќа студениот зимски бран: Еве какво време не очекува денес


Македонија е пред нова изразено зимска промена на времето со нагло ЗАЛАДУВАЊЕ и доста ветровито време. Ќе започне да дува повремено засилен северен ветер што ќе услови нагло заладување со пад на температурите.

Во сабота (23 / 2) во поголем дел од земјава се очекува да биде доста ветровито време со повремено засилен студен северен ветер и кој локално во некои подрачја и делови би можел да достигнува брзина и поголема од 80 км/ч, или локално понекаде и до 100 км/ч.

ЗИМСКИОТ БРАН ЈА ЗАФАТИ РЕЧИСИ ЦЕЛАТА ТЕРИТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА, УСЛОВУВАЈЌИ НАГЛО ЗАЛАДУВАЊЕ, СИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР И ЛОКАЛНИ ВРНЕЖИ ОД СНЕГ.

ДОСТА СТУДЕН ВИКЕНД Е ПРЕД НАС, ПА ОБЛЕКУВАЈТЕ СЕ ПОТОПЛО.

Автор: Денис Муховиќ


Видете следно

Царовска: Се подготвуваме да отвориме Ресурсен центар за креирање на родово одговорни политики и буџетирање

Владина делегација од Република Северна Македонија присуствуваше на тридневната студиска програма за родово одговорно буџетирање, …