Шеснаесетгодишно девојче падна од 26-тиот кат … потоа стана и почна да оди


Во Кина, 6-годишно девојче падна од 26-тиот кат и преживеа речиси без повреди. Падот е снимен од CCTV камери.

Видеото покажува едно шестгодишно девојче облечено во црвен фустан, кое паѓа, а потоа се качува на мопед и конечно продолжува на асфалтот.

Кинеските телевизиски канали објавија дека овој неверојатен инцидент се случил на 2 април во Чонгкинг, централна Кина. Девојчето случајно паднало од прозорецот. По падот таа била однесена во болницата каде што лекарите едноставно биле изненадени. Освен скршена рака, детето немало други повреди.


Видете следно

Заев бил сниман од Александар Верушевски на ручек во Струмица во 2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, денеска одговорајќи на новинарско прашање кој го снимал на еден …