Шилегов му врати на Апасиев: Еве што напиша на Фејсбук


Димитар Апасиев на својата „Фејсбук“ страна објави статус која се однесува на вицепремиерката, Радмила Шекеринска. Тој напиша:

„Се моли ШЕЌЕРИНСКА да иде у пичку матер. Од Карпалак, па лево!“

По оовј статус реагираше скопскиот градоначалник Петре Шилегов кој на Фејсбук напиша:

„Македонскиот Шешељ има коса и брада“

Македонскиот Шешељ има коса и брада …

Gepostet von Петре Шилегов am Sonntag, 9. August 2020


Видете следно

Анкета на Народната банка: Довербата во домашниот финансиски систем е висока

Скопје, 20 септември 2020 (МИА) – Довербата во домашниот финансиски систем е висока и во …