Тие починаа за време на снимање (Фото)


Животот во Холивуд е тежок и никој не може да го каже тоа подобро од ѕвездите кои живеат таму.

Иако гламурозен, светот на богатите и славните крие многу ризици што обичните смртници не можат да си ги замислат.

Но, дури и оние кои не се познати личности на стандарден начин што го знаеме, не се загрозени од опасната страна на јавните професии.

Ова е случај со Стив Ирвин, една од најомилените телевизиски ѕвезди кои го изгубиле животот на работа.

И кои се другите ѕвезди кои ги загубија своите животи? Погледнете ја нашата галерија.

Оливер Рид игра еден од клучните ликови во филмот “Гладијатор” на Ридл Скот. Но, тој умира додека сликите се во полн замав.

Хит Леџер, еден од најталентираните актери на неговата генерација, починал од преголема доза на лекови за спиење за време на снимањето на Темниот витез. Тој добива Оскар постхумно за неговата улога во филмот.

Мерилин Монро беше пронајдена мртва во хотелска соба за време на снимањето на “Something’s Got to Give”

Екстремно сочувствителниот актер Џон Ротум почина од срцев удар за време на снимањето на комедиската серија “8 едноставни правила за да излезeте со мојата ќерка”.

Пол Вокер умира за време на каскада во едно од продолженијата на “Брз и бесен”.


Видете следно

Ременски: И не мразам никого, не дозволив да ме исфрустрираат транзиционите политичари

За Фри-Шопот и стечајците … На граничниот премин Деве Баир во Крива Паланка во меѓуграничната …