Трамп: Само Христос е попознат од мене


Американскиот претседател Доналд Трамп, за време на предизборен митинг во Северна Каролина рече по популарност е на второ место, зад Исус Христос.

Видеото од говорот е објавено на Јутјуб каналот на Индепендент.

– Еднаш ми рекоа: Ти си најпознатата личност во светот во моментов. Реков дека не е така. И прашаа кој е попознат. Јас одговорив дека тоа е Исус Христос, рече тој.

Трамп потоа погледнува кон небото и вели: „Не е ни блиску”. јт/

Вашингтон, 16 октомври 2020 (МИА)


Видете следно

На ОН ветени 1,7 милијарди долари за помош на земјите од Африка

Обединетите нации соопштија дека им биле ветени повеќе од 1,7 милијарди американски долари за финансирање …