ТРИПТИХ – современ звук и танцов перформанс низ мислата на Горан Стефановски


На 18ти мај, со почеток во 20 часот на Скверот ,,Јас и ти” во Дебар маало-Скопје ќе се реализира проектот ТРИПТИХ кој претставува спој на три изразни видови на уметност. Учесниците Дуња Иванова, Јована Зајкова и Горазд Китановски ќе ги обединат современиот звук за пијано и танцот низ мислата на единствениот Горан Стефановски.

Проектот е дел од Годишната програма за култура на Министерството за култура на РС Македонија.Видете следно

Сончево и топло со температури до 35 степени

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална …