Туристи позирале голи на балкон во Дубаи – Еве какви казни зарботија


Група туристи во Дубаи се обвинети за ширење разврат затоа што биле фотографирани голи на балкон во Дубаи и ќе бидат депортирани од Обединетите Арапски Емирати, пишува Би-Би-Си.

Најмалку 12 жени од Украина и еден маж од Русија беа приведени откако на социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како позираат голи во пристаништето во Дубаи.

Тие се обвинети за разврат на јавен простор, за што им се заканува казна затвор до шест месеци и парична казна од околу 1.150 евра.


Видете следно

Директорот на АВРСМ Абдуш Демири донираше ковалесцентна плазма

Директорот на Агенцијата за вработување Абдуш Демири денеска на Институтот за трансфузиона медицина на РСМ …