Утре и в понеделник во Собрание ќе се врши контрола на ИТ системот


Претседателот на Собранието Талат Џафери, на денешната 86-та собраниска седница информираше дека утре и в понеделник во Собрание ќе се спроведе техничка контрола на ИТ инфраструктурата, со оглед на трендот на можни кибер напади.


Тој наведе дека експерти со цел превенција ќе вршат проверка на ИТ системот.

.Видете следно

Османи на брифинг со новинарите за учеството на 77-та сесија на Генералното собрание на ОН

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе одржи тематски брифинг за учеството на 77-та …