Ванковска преку фотографија објасни што ќе ни се случи ако го следиме Заев (Фото)


Професорката Билјана Ванковска, на својот Фејсбук профил изјави дека на Заев треба да му се одземе улогата на преговарач.

-Неговата Илинденска епопеја траеше еден ден, но пропаѓајќи во амбис, Вождот го понесе/жртвуваше и уставот и опсегот на употреба! На овој авантурист треба да му се одземе улогата на преговарач, пишува таа.

Потоа професорката додаде фотографија/карикатура која покажува што ќе ни се случи ако му се приклучиме на премиерот:Видете следно

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека извршило …