(Видео) Ескалација на немирите на Косово


Србин е ранет за време на полициската акција во Звечан, пренесуваат српските медиуми. Согласно известувањето на полицијата, во акцијата биле повредени шест полицајци, пет Албанци и еден Србин, а пак шест Срби биле примени во КВЦ Косовска Митровица.

„Повредата е нанесена од огнено оружје, а тој е застрелан во пределот на градите. Неговото рамо и реброто беа повредени, ние се подготвуваме за операциона сала за да го отстраниме куршумот. Тој се наоѓа на интензивна нега и е во сериозна состојба”, рече хирургот Златан Елек, Директор на КБЦ Косовска Митровица.Видете следно

Меркел на крајот од месецов во посета на Грција

За 29 октомври, според грчките медиуми, е договорена посетата на германската канцеларка Ангела Меркел на …