Викендов нестабилно и посвежо време


Во сабота доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните делови на земјава ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со силен ветер и електрични празнења, информира УХМР.

Во недела ќе биде променливо облачно и ветровито, на места нестабилно со пороен дожд и грмежи.


Дневната температура во недела и во почетокот на следната седмица ќе биде пониска за 3 до 5 степени, особено во северните делови.

Скопје, 29 јули 2022 (МИА)Видете следно

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи …