Во Франција инфлацијата потврдена на 4,8 отсто во текот на една година во април


Инфлацијата достигна 4,8 отсто во текот на една година во април, по 4,5 отсто во март, објави денеска Националниот институт за статистички и економски студии, потврдувајќи ја својата прва проценка објавена на крајот на април, јави дописникот на МИА од Париз.


Видете следно

ССМ: Бесими да прочита што е предвидено во закон и колективен договор

Го потсетуваме Министерот Бесими дека Владата на седницата на ЕСС на која се утврди зголемувањето …