Фото илустрација: STR / EPA

Во Иран за еден ден регистирирани 107 смртни случаи од Ковид-19


Техеран, 14 јуни 2020 (МИА) – Иранските здравствени власти соопштија дека во изминатите 24 часа регистрирани се 107 починати лица од последици од Ковид-19.

Тоа е најголема бројка на починати во последните два месеца.


Во Иран со новиот коронавирус вкупно се инфицирале 187.427 луѓе, од кои 8,837 починаа, а оздравеле 148,674 луѓе.


Видете следно

СЗО: Во европскиот регион над 60 милиони заразени со коронавирус од почетокот на пандемијата

Женева, 3 август 2021 (МИА) – Според Светската здравствена организација (СЗО), бројот на случаи на …