Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани


Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

– Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Во гаснењето на пожарот учествувале 25 пожарникари со десетина возила.

Пожарот е пријавен во ТППЕ околу 13:15 часот.
Скопје, 22 мај 2020 (МИА)


Видете следно

Овој град во Македонија после Скопје има најмногу активни случаи на заболени од корона вирус

Вчера беа регистрирани нови 62 случаја на КОВИД-19, во Скопје 24, во Куманово 2, во …