Во Словенија падна снег, температурата минус четири степени


Во Словенија падна снег, а температурата на воздухот е минус четири степени Целзиусови, јави meteo.si.

Според снимките од Кредарица во северозападна Словенија, поголемо количество снег се задржува на земја.


Како што е објавено, снегот се уште паѓа, а северен ветер дува со брзина од 37 километри на час. паг/


Видете следно

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар за долгометражен интернационален филм

Македонскиот филм „Најсреќниот човек на светот” во режија на Теона Стругар Митевска е годинaшниот македонски …