Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 501 прекршок за неносење лична заштита на лице


Во текот на изминатото деноноќие (20/21.08.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 501 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.


Видете следно

Прилеп денеска со рекорден дневен број од почетокот на пандемијата – Какви ќе бидат бројките денеска целата земја?

Прилеп денеска бележи највисока бројка на заразени од почетокот на пандемијата. Регистрирани се 38 новозаболени, …