Во турската супер лига во фудбал одекна “Нешто ќе те питам бабо”


“Нешто ќе те питам бабо” загрми на стадион во Турција: Песната која стана вистински хит, одекна на стадионот од Коњаспор (Видео)

“Нешто ќе те питам бабо” на музичкото дуо “Некст тајм”, одекна и на стадион во Турција.

Во пресрет на натпреварот од турската Супер лига помеѓу Коњаспор на нашиот Адис Јаховиќ и Сиваспор, во позадија беше пуштена песната “Нешто ќе те питам бабо”.

“Вака се сака својата Македонија 🇲🇰!!! Нешто ќе те питам бабо дури и на стадионите во Турција. Адис Јахович капа доле кралу !!!”, напишаа “Некст Тајм” на Фејсбук.


Видете следно

Катја нѝ покажа дека треба да веруваш и сакаш, а Ладна ни потврди дека сè уште се вреднува и наградува трудот

Семејството Календар ни раскажа за неверојатното доживувње и искуство во Дизниленд, Париз Цртањето за децата …