Вонредна најава на метеоролозите: Очекувајте невреме


Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд низ целата република.

На некои локални подрачја ќе следуваат врнежи со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утре не очекува повторно дожд, а во недела пак доаѓа невреме со дожд и грмотевици.

Температурите ќе бидат околу 17 степени.


Видете следно

Колку изнесува просечната месечна исплатена нето-плата по вработен ?!

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, …