Времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд


Времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13, а максималната од 9 до 15 степени.

Во Скопје облачно со повремен дожд и со слаб североисточен правец. Минималната температура ќе биде 11, а максималната ќе достигне до 13 степени


Под влијание на влажна воздушна маса и во следните денови времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер.

Скопје, 8 октомври 2021 (МИА)Видете следно

Антологиското дело на Рајх за првпат со Филхармонија

Овој четврток, во 20 часот, оркестарот на Филхармонија ќе го изведе антологиското дело на американскиот …