За 24 часа во државава казнети 623 за неносење маска


Скопје, 19 септември 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 623 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.


Видете следно

„Пејпал” воведува услуга за плаќање со криптовалути

Американската компанија за дигитално плаќање PayPal Holdings соопшти денеска дека на клиентите ќе им понуди …